APEL MAJOWY

W piątek 29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych. Przygotowali go uczniowie z klas III i IV razem z wychowawczyniami – p. Anną Andryszczyk, p. Lucyną Katachurką, p. Jolantą Baniukiewicz, p. Adrianną Błażejewską oraz p. Marzeną Szaciłowską.

Czwartoklasiści objaśnili, jakie święta obchodzimy pierwszego, drugiego i trzeciego maja. Wspominały o Międzynarodowym Święcie Pracy, Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Wspólnie z trzecioklasistami przedstawiły montaż słowno-muzyczny. W nim Duch Historii opowiadał o powstaniu i najważniejszych zapisach naszej konstytucji dzieciom słuchającym muzyki Fryderyka Chopina.

Na koniec uczniowie kl. IV a i IV b zaśpiewali piosenkę „Witaj majowa jutrzenko”.

Data dodania: 2022-04-29 05:08:37
Data edycji: 2022-07-10 18:34:10