ANDRZEJKI W KLASACH I-III

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenia. Tego dnia, zgodnie z tradycją, św. Andrzej za sprawą wróżb i znaków podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. W myśl tradycji 28 i 29 listopada w naszej szkole odbyły się zabawy andrzejkowe przeznaczone dla uczniów klas I-III. W tych dniach uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami dali się ponieść światu czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej przyszłej sympatii, a także magiczne baloniki, w których ukryte były bileciki z nazwami zawodów, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy uczeń pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy, zarówno najmłodsi, jak i starsi, gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny lub będzie bogaty. Wszystkim zabawom towarzyszyła dobra muzyka, a także wspaniałe humory.

Data dodania: 2019-11-29 05:48:59
Data edycji: 2019-12-10 05:49:52