AKCJA ŻONKIL W KLASIE IVB - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

AKCJA ŻONKIL W KLASIE IVB

21 kwietnia 2021 r. na lekcji jÄ™zyka angielskiego odbyÅ‚a siÄ™ lekcja poÅ›wiÄ™cona Akcji Å»onkil. Uczniowie zapoznani zostali z pierwszÄ… stronÄ… ostatniego numeru MaÅ‚ego PrzeglÄ…du. Doskonale wiedzieli, że byÅ‚o to pismo wydawane najpierw przez Janusza Korczaka, a potem przez jego wychowanków. WiedzÄ™ na ten temat zdobyli przygotowujÄ…c siÄ™ do konkursu o patronie naszej szkoÅ‚y. Kolejnym elementem lekcji byÅ‚a projekcja filmu pt. „BÄ™dÄ™ pisać”, na podstawie którego uczniowie uzupeÅ‚niali kartÄ™ pracy w jÄ™zyku polskim i angielskim. Zadana zostaÅ‚a także praca domowa, która polegaÅ‚a na wykonaniu żonkila wedÅ‚ug szablonu. Dzieci utrwaliÅ‚y w ten sposób wiedzÄ™ na temat powstania w getcie warszawskim zdobytÄ… wczeÅ›niej na lekcji historii.

Data dodania: 2021-04-21 06:26:38
Data edycji: 2021-05-19 06:28:20