AKCJA „ZNICZ PAMIĘCI”

W piątek 30 października pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią Covid-19,  zdążyliśmy zakończyć akcję „Znicz Pamięci”, której organizatorem było Szkolne Koło PCK. Działanie naszej szkoły od kilku już lat wpisuje się w akcję MEN: „Szkoła Pamięta”. Nasza młodzież zawsze bierze aktywny udział w zakończeniu zbiórki. Młodsi uczniowie oraz  harcerze, to oni dzielnie maszerują ze zniczami w kierunku cmentarza miejskiego przy ulicy Spokojnej, z prawdziwym zaangażowaniem sprzątają opuszczone groby, wzruszeni spacerują alejkami cmentarnymi. Niestety w tym roku, z powodu obostrzeń epidemiologicznych, nie mogli odwiedzić grobów. Dlatego nauczyciele oraz pracownicy naszej placówki, w imieniu wszystkich osób, które tak licznie włączyły się do akcji i ofiarowały tak wiele zniczy, postanowili dokończyć akcję samodzielnie. Odwiedziliśmy miejsca pamięci, zapomniane groby, wspominaliśmy osoby ważne dla lokalnej wspólnoty. Mamy nadzieję, że tym działaniem udało się nam uwrażliwić naszą młodzież na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, o naszych lokalnych bohaterach, którzy byli oddani miastu i przyczyniali się do jego rozwoju. Wierzymy, że pamięć o tych, którzy odeszli nie zaginie, jeśli będziemy ją pielęgnować i pokazywać młodym pokoleniom, jak to czynić. Zapraszamy serdecznie  do obejrzenia skromnej fotorelacji z tego wydarzenia.

Data dodania: 2020-10-30 08:45:21
Data edycji: 2021-03-01 07:11:08