Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Z życia biblioteki I półrocze 2024/2025

Z ŻYCIA BIBLIOTEKI

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

Jak co roku świętujemy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Biblioteka zamieniła się w Misiolandię. Były zagadki i nagrody. Przytulanie bibliotecznego misia. Misiowe książeczki. Czytanie o Zbysiu i jego zielonym misiu.

 

                      

 

W bibliotece jest czas i przestrzeń na czytanie, rozmowy, odpoczynek i eksperymenty.

 

 

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO SZPITALA W OSTRÓDZIE

 

Uczniowie z ósmych klas skorzystali z zaproszenia i możliwości poznania  różnych stanowisk pracy w szpitalu. Pani Małgorzata Zalewska dyrektor ds. pielęgniarstwa opowiedziała o strukturach i funkcjonowaniu szpitala. Pokazała nam oddział kardiologiczny, ortopedyczny, ratunkowy i intensywnej opieki medycznej. Zobaczyliśmy, jak funkcjonuje sterylizatornia, laboratorium, gabinety diagnostyczne oraz oczywiście dział administracyjny.

Wszyscy pracownicy przyjęli nas bardzo serdecznie i z chęcią opowiadali o swojej pracy.

 

                                   

 

RYBKA WRÓCIŁA Z WAKACJI

 

Po długiej nieobecności rybka znowu cieszy swoim pięknem wszystkich bywalców biblioteki.

 

                                                                          

 

CZYTAMY, OGLĄDAMY I PRZEDSTAWIAMY "JEZIORO ŁABĘDZIE" W KL. IV A I IV B

 

Inspiracją do zajęć była pięknie wydana książka wydawnictwa Mamania "Jezioro łabędzie" na motywach baletu Piotra Czajkowskiego z ilustracjami Charlotte Gastaut. Wspólnie czytaliśmy książkę i równocześnie tworzyliśmy teatr cieni. Rozmawialiśmy o różnych formach teatru, oglądaliśmy fragmenty baletu.

 

                          

 

SCHOOL LIBRARIES: COMMUNITY CONNECTORS

 

To hasło tegorocznej edycji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Nasza "Poczytalnia 10 i 3/4" też łączy i zbliża społeczność szkolną.

 

                

 

 

 

27 WRZEŚNIA 2024 R. - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.

Nadrzędnym celem tej akcji jest promowanie czytania wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Dzięki wspólnym chwilom nad książką, dorosły buduje silną więź  z dzieckiem.   

Uczniowie starszych klas czytali młodszym, a w klasach 5, 7 i 8 w rolę lektorów wcielili się nauczyciele. W przedszkolu trzecioklasiści przeczytali bajkę o wilku i zającu Natalie Portman i małym króliczku Timusiu. Czytali: Kornelia Burchart, Czarek Ciesielczyk, Lara Grabowska, Michalina Kińska, Wojtek Milewicz, Nadia Stępkowska. W klasach starszych młodzież słuchała Brandona Mull „Baśniobór”, Antoine de Saint-Exupery′ego „Mały Książę” i Maxa Czornyja. Nauczyciele czytający: p. Magda Janowska, p. Joanna Sawic, p. Adrianna Pappelbon i p. Krystyna Kuczyńska. W klasach 6 książkę Joanne K. Rowling „Harry Potter
i Kamień Filozoficzny” czytał Adam Joniec. W pierwszych klasach Paweł Czarnowski czytał Rose & Samuel Lagercrantz „Mattis i jego przygody”. W klasie 2 a i b czytały: Agata Zawadzka – Joanny Papuzińskiej „Mój tata szczęściarz” i Weronika Witek – Mai Strzebońskiej „Czarownica i kot”.

Dziękuję bardzo wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania.

         Zachęcam wszystkich rodziców, aby codziennie 10–15 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie z dziećmi. Więcej informacji na temat tego, jak czytanie na głos wspiera rozwój dzieci przedstawionych jest w poniższym poradniku: https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/czytanie-dzieciom-na-glos 

 

                    

 

 

Jak co roku koniec sierpnia i początek września w bibliotece to nowe podręczniki, w tym roku dla klas 5, 8 i 2. Trzeba rozpakować kartony z książkami i ćwiczeniami dla wszystkich klas, przeliczyć je i przyjąć na stan biblioteki 1200 egzemplarzy nowych podręczników. Po ostemplowaniu i zakodowaniu można było wypożyczyć nowe i zeszłoroczne podręczniki.

Data dodania: 2024-10-01 20:37:58
Data edycji: 2024-12-01 09:50:17
Ilość wyświetleń: 84

Konkursy

Więcej

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej