Ogólnie o projekcie

Szkolny Klub E-kompetencji jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest zwiększenie poziomu kompetencji kluczowych – matematyczno-przyrodniczych i ICT, a także właściwych postaw i umiejętności (kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej) uczniów uczęszczających do kl. IV-VIII w Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie przez zastosowanie nowatorskich i eksperymentalnych metod nauczania podczas zajęć projektowych, ze szczególnym uwzględnieniem TIK oraz zwiększenie kompetencji zawodowych nauczycieli oraz wychowawczych rodziców w wyniku wsparcia projektowego w okresie od 01.08.2018 r. do 31.07.2010 r.

Szkolny Klub E-kompetencji, zakłada

1. Pracownie biologiczno-chemiczna, informatyczna, matematyczna, przyrodnicza: wyposażenie i doposażenie w sprzęt i pomoce naukowe.
  2. Zajęcia dodatkowe dla uczniów klas IV-VIII rozwijające kompetencje kluczowe: matematyczno-informatyczne i fizyczne oraz biologiczno-chemiczne i przyrodnicze:
  • Klub informatycznego Omnibusa
  • Komputerowe okno na świat
  • Spotkanie z e-matematyką
  • Klub miłośników matematyki i fizyki
  • Odkrywamy sekrety biologii i chemii
  • Młodzi odkrywcy.

3. Wycieczki edukacyjne:

• Maj 2019 – 3 dniowa wycieczka edukacyjno-naukowa do Warszawy kl. V-VI.
  • Czerwiec 2019 – 4 dniowa wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego kl. IV i VII-VIII.
  • Czerwiec 2020 – 3 dniowa wycieczka do Gdańska, w ramach której uczniowie kl. IV-VIII odwiedzą Centrum Eksperymentu w Gdyni oraz Centrum Hewelianum w Gdańsku gdzie uczestniczyć będą w zajęciach eksperymentalnych.
  • Ponadto uczniowie biorący udział w zajęciach wyjadą 1 raz w semestrze na pokazowe zajęcia prowadzone przez pracowników UW-M.

4. Szkolenia dla rodziców:

16 godz. (4 spotkania po 4 godz., styczeń-luty 2019), obsługa laptopa i tabletu, Internet jako źródło mądrej rozrywki i nauki w procesie wspierania dziecka, w tym wykorzystanie e-zasobów, zagrożenia związane z cyberprzemocą i sposoby zapobiegania, korzystanie z e-zasobów i e-podręczników.

5. Szkolenia dla nauczycieli:

ECDL 96 godz. kończący się certyfikatem i 40 godz. kurs z nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania.

Data dodania: 2018-12-07 02:36:47
Data edycji: 2018-12-07 02:38:38