Działalność Młodzieżowej Rady Miasta 2022/2023

6 VI 2023 r. - MŁODZIEŻOWY PRZEGLĄD TALENTÓW ,,MAMY TALENT!"

We wtorek, 6 VI 2023 r. w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku odbył się Młodzieżowy Przegląd Talentów ,,MAMY TALENT!". Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Jaworska z klasy VIIIa z energetycznym tańcem sportowym. Występ wraz z Zuzią przygotowała p. Jowita Adamska - opiekun MRM w naszej szkole.

9 V 2023 r. - III POSIEDZENIE MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA OSTRÓDA

We wtorek, 9 V 2023 r r. radni okręgu wyborczego nr 5 - Gabriela Belowska i Jędrzej Różalski wzięli udział III sesji Młodzieżowej Rady Miasta, która odbyła się w Urzędzie Miasta. Na spotkaniu omówiono bieżące inicjatywy radnych, np. analiza ostatniej ankiety, problemy uczniów związane z komunikacją miejską czy też organizacja zbiórek charytatywnych i przeglądu talentów. Wyjście umiliła nam piękna pogoda i pyszne lody, na które wybraliśmy się po zakończeniu posiedzenia.

22 III 2023 r. - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WODY

Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Celebrował go także przedstawiciel Okręgu nr 5 - Jędrzej Rózalski. Członek Młodzieżowej Rady Miasta pod opieką pani Jowity Adamskiej aktywnie włączył się w działania SU i klas VI. Wolontariuszy odwiedził Burmistrz Ostródy - pan Zbigniew Michalak, dziękując za inicjatywę i postawę godną naśladowania. Tę wspaniałą akcję zainicjował pan dyrektor - Piotr Konopka, który towarzyszył nam podczas sprzątania.

16 I 2023 r. - ANKIETA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA OSTRÓDA W „PIĄTCE”

We wtorek, 16 I 2023 r. radny okręgu nr 5 - Jędrzej Różalski z klasy VII przeprowadził wśród swoich kolegów i koleżanek z klasy VII, VIIIa i VIIIb anonimową ankietę, która została opracowana przez Młodzieżową Radę Miasta Ostróda. Miała ona za zadanie zbadać aktualne problemy ostródzkiej młodzieży, natomiast jej wyniki pozwolą odpowiednio dopasować działania MRMO do potrzeb młodych ludzi mieszkających na terenie naszego miasta.

20 XII 2022 r. - II POSIEDZENIE MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA OSTRÓDA

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia radna - Gabriela Belowska reprezentowała naszą szkołę na II posiedzeniu Młodzieżowej Rady Miasta. Na spotkaniu podjęto m.in. uchwałę ws. powołania i ustalenia składów osobowych Komisji Skrutacyjnej do przeprowadzenia głosowania nad wyborem Animatora rady w kadencji 2022-2024, którym ostatecznie została p. Agnieszka Karłowicz. Gratulujemy!

10 XI 2022 r. - OTWARCIE BOISKA - ODBIÓR UPOMINKÓW Z RĄK BURMISTRZ

Przed południem miała miejsce uroczystość, na którą społeczność naszej szkoły czekała od dawna. Mowa oczywiście o oficjalnym otwarciu nowoczesnego obiektu sportowego, tzw. boiska ,,orlik". Z tej okazji Burmistrz naszego miasta zaprosił naszych radnych - Jędrzeja i Gabrielę do odbioru upominków. Dziękujemy!

8 XI 2022 r. - I POSIEDZENIE MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA OSTRÓDA

Najważniejszym punktem posiedzenia było powołanie Komisji Skrutacyjnej do przeprowadzenia głosowania. Po zliczeniu głosów Beniamin Krawczyk został przewodniczącym, Nicola Klimek wiceprzewodniczącą, natomiast Jakub Galewski otrzymał funkcję sekretarza.

GALERIA - I POSIEDZENIE MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

8 XI 2022 r. - UROCZYSTE ŚLUBOWANIE RADNYCH WCHODZĄCYCH W SKŁAD MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

Uroczystą sesję rozpoczęło ślubowanie złożone w Urzędzie Miasta w obecności Burmistrza Miasta Ostróda - p. Zbigniewa Michalaka. Po nim nastąpiło rozdanie okolicznościowych listów gratulacyjnych poszczególnym radnym.

21 X 2022 r. - WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

W piątek odbyła się w naszej szkole trzecia lekcja demokracji - wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda, które w drodze głosowania tajnego wyłoniły spośród 6 kandydatów radnych okręgu nr 5. Zostali nimi Jędrzej Różalski z kl. VII i Gabriela Belowska z kl. VIIIa. Ich kadencja będzie trwała do 2024 r., gratulujemy!

GALERIA - WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

12 IX 2023 r. - POWOŁANIE ZESPOŁU DS. ORDYNACJI WYBORCZEJ

Zgodnie z decyzją dyrektora - p. Piotra Konopki w naszej szkole został powołany kolejny zespół zadaniowy w składzie: p. Jowita Adamska (przewodnicząca), p. Lucyna Kopeć, p. Danuta Szymczak, p. Magdalena Janowska. Ma on za zadanie nadzorować pracę Młodzieżowej Rady Miasta na terenie placówki.

Data dodania: 2023-01-14 19:30:21
Data edycji: 2024-02-12 05:47:28