Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Lektury

LEKTURY  DLA  KLASY  I - III

 

Andersen Hans Christian – Wybrane baśnie, „ Brzydkie kaczątko”,

„Calineczka”, „Królowa Śniegu”

Badalska Wiera  – „ Legenda  o  białym  orle”

Bednarek Justyna„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

Brzechwa Jan -  „Brzechwa dzieciom”

Centkiewiczowie Alina i Czesław – „ Zaczarowana zagroda”

Centkiewicz Czesław -  „ Anaruk, chłopiec z Grenlandii”

Chotomska Wanda - „Alfabet”, „Legendy”

Jaworczakowa Maria -  „Oto jest Kasia”

Kasdepke Grzegorz„ Detektyw Pozytywka”, „ Savoir – vivre dla dzieci”

Kosmowska Barbara – „Dziewczynka z parku”

Kownacka Maria – „ Kajtkowe przygody”

Kruger  Maria  -  „Karolcia”

Lindgren Astrid - „Dzieci z Bullerbyn”

Lofting Hugh – „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

Milne  Alan Aleksander - „ Kubuś Puchatek”

Pałasz Marcin – „Sposób na Elfa”

Papuzińska Joanna - „ Nasza mama czarodziejka”, „Asiunia”

Pisarski Roman - „O psie, który jeździł koleją”

Porazińska Janina – „Szewczyk Dratewka”

Strzałkowska Małgorzata -  „Rady nie od parady”

Tuwim Julian – „ Wiersze dla dzieci”

Witek Rafał  - „ Pierwszaki z kosmosu”

 

 

LEKTURY  DLA  KLASY  IV

 

Brzechwa Jan – „Akademia Pana Kleksa”

Christa Janusz – „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

Collodi Carlo – „Pinokio”

Goscinny Rene i Sempe Jean-Jacques – „Mikołajek”

Korczak Janusz  – „Król Maciuś I”

Leprince de Baumont Jeanne - Marie – „Piękna i Bestia”

Lewis Carroll S. – „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”

Olech Joanna – „Dynastia Miziołków”

 

 

LEKTURY  DLA  KLASY  V

 

Burnett Frances – „Tajemniczy ogród”

Defoe Daniel – „Robinson Crusoe”

Kosik Rafał – „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

Molnar Ferenc – „Chłopcy z Placu Broni”

Montgomery Lucy Maud – „Ania z Zielonego Wzgórza”

Prus Bolesław – „Katarynka”

Sienkiewicz Henryk  – „W pustyni i w puszczy”

Verne Julius –„W 80 dni dookoła świata”

 

 

LEKTURY  DLA  KLASY  VI

 

Burnett Frances – „Tajemniczy ogród”

Jurgielewiczowa Irena – „Ten Obcy”

Lem Stanisław – „Bajki robotów”

Makuszyński Kornel – „Szatan z siódmej klasy”

Niziurski Edmund – „Sposób na Alcybiadesa”

Tolkien John Ronald – „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

 

 

LEKTURY  DLA  KLASY  VII

 

Christe Agatha – “Morderstwo w Orient Expressie”

De Saint – Exupery Antoine – „Mały Książę”

Dickens Charles – „Opowieść wigilijna”

Fredro Aleksander – „Zemsta”

Hemingway Ernest – „Stary człowiek i morze”

Kleinbaum Nancy – „Stowarzyszenie umarłych poetów”

Mickiewicz Adam – „Dziady cz.II”

Sienkiewicz Henryk – „Latarnik”

Sienkiewicz Henryk – „Quo vadis”

Słowacki Juliusz – „Balladyna”

Żeromski Stefan – „Siłaczka”

 

 

LEKTURY  DLA  KLASY  VIII

 

Collins Suzanne – „Igrzyska śmierci”

De Saint – Exupery Antoine – „Mały Książę”

Kamiński Aleksander – „Kamienie na szaniec”

Mickiewicz Adam – „Pan Tadeusz”

Schmitt Eric Emmanuel – „Oskar i pani Róża”

Sienkiewicz Henryk – „Quo vadis”

Żeromski Stefan – „Siłaczka”

Żeromski Stefan – „Syzyfowe prace”

 

Data dodania: 2018-08-30 16:27:47
Data edycji: 2021-03-01 08:41:08
Ilość wyświetleń: 550

Konkursy

Więcej

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej