Z życia biblioteki II semestr 2023/2024

Z ŻYCIA BIBLIOTEKI

17 LUTEGO 2024 r. - DZIEŃ KOTA W BIBLIOTECE

W bibliotece świętowały dzieci szkolne i zaproszone przedszkolaki. Był konkurs, z pytaniami przygotowanymi przez ucznia 5 a Piotra Antolaka, dla klas I - III. W nagrodę dzieci dostawały skaczące koty origami. Kolejka chętnych do odpowiedzi była długa, aż... zabrakło kotów.

Przedszkolaki, grupa Ekoludków, odwiedziła bibliotekę. Rozmawialiśmy o kotach, ich potrzebach, zwyczajach, o sławnych kotach z bajek, które wyczarowali pisarze.

Smutna Czarownica z książki Mai Strzebońskiej opowiedziała historię o tym, jak czuła się samotna, dopóki nie spotkała bezdomnego kotka, którego przygarnęła i się z nim zaprzyjaźniła. Przedszkolaki oglądały też książki o kotach, a przed wyjście z biblioteki dostały koty origami.

Data dodania: 2024-03-21 00:56:53
Data edycji: 2024-03-21 00:58:10