Z życia biblioteki I semestr 2023/2024

Z ŻYCIA BIBLIOTEKI

18 STYCZNIA 2024 r. - ŚWIĘTUJĄ MIŁOŚNICY PRZYGÓD MISIA O MAŁYM ROZUMKU

Klasa 3 b z wychowawczynią p. Beatą Godlewską świętowała ten dzień w szkolnej bibliotece. Uczniowie wcześniej przeczytali książkę Aleksandra Alana Milne "Kubuś Puchatek" i podczas wspólnej zabawy w bibliotece wykazali się znajomością lektury. Odpowiadali na pytania Sowy, skakali z Kangurzycą, rozwiązywali krzyżówkę z Prosiaczkiem, z Królikiem pracowali i smakowali królicze specjały, a osiołkowi pomagali znaleźć ogon i przymocować go. Przypomnieliśmy sobie złote myśli i sentencje Kubusia - "Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić".

STYCZEŃ 2024 r. - PIERWSZOKLASIŚCI PRZYJĘCI W POCZET CZYTELNIKÓW

Pierwszaki oficjalnie i uroczyście zostali przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki.

Przenieśliśmy się w świat "Wypożyczalni skrzydeł". Dzieci posłuchały opowieści o magii książek i czytania, wysłuchały przygotowanych wierszy. Pierwszaki zobowiązały się kochać i szanować książki. Wykazały się znajomością liter. Kluczem do biblioteki było hasło ułożone przez dzieci z rozsypanki literowej. Pierwszoklasiści pokolorowali swoje skrzydła, na których można dotrzeć do przeróżnych krain. Zwieńczeniem wydarzenia było uroczyste ślubowanie i wręczenie dzieciom książek z projektu "Mała książka - wielki człowiek". Książki z projektu wręczył pan dyrektor Piotr Konopka. Każdy czytelnik na skrzydłach wyobraźni, którą pobudzają i rozwijają książki może podróżować do "magicznej krainy słów".

GRUDZIEŃ 2023 r. - KLUB POŻERACZY KSIĄŻEK

Mamy pierwszych finalistów "pożeraczy książek" - Piotr Antolak i Pola Serek. Nagrody losujemy z pudełka niespodzianki.

GRUDZIEŃ 2023 r. - BIBLIOTECZNY KALENDARZ ADWENTOWY

Tradycyjnie adwent, a później święta. Biblioteka wpisuje się w tradycję i proponuje jak co roku w bibliotecznym kalendarzu adwentowym pytania i wyzwania, a na każdy dzień prezent niespodzianka.

24 LISTOPAD 2023 r. - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

To święto kochają dzieci małe i duże. W szkolnej bibliotece gościliśmy 6 latków z przedszkola i klasy I. W czasie zajęć Mali Odkrywcy  poznali historię pluszowego misia, rozwiązywali zagadki związane z misiami, które występują w bajkach. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek z życia misiów żyjących w różnych stronach świata. Był teatrzyk cieni, wiersze o misiach, fragment książki i misiowe pląsy. Rysowaliśmy misie z zamkniętymi oczami i robiliśmy misiowe zakładki do książek.

07 LISTOPAD 2023 r. - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Tego dnia uczniowie klas I - III poprzebierali się za  postacie z bajek. Klasy pierwsze świętowały w bibliotece. Dołączyli do nich uczniowie starszych klas, którzy w bibliotece czytali i odgrywali baśń o "Śpiącej Królewnie". Lektorami byli Adam Joniec i Amadeusz Dudka z 7 a, a w postacie z bajki wcielili się Jędrzej Różalski, Nikola Pose , Michalina Kopytko i wróżki z klasy 2 Amelia Syga, Hana Zdanowicz i Ala Markowska.

PAŹDZIERNIK 2023 r. - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT "BIBLIOTEKA - DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA"

Nasza biblioteka przyłączyła się do Ogólnopolskiego Programu dla bibliotek: Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka.
Pierwsze wydarzenie w ramach tego programu to Klub Pożeraczy Książek. Każdy uczeń może przyjść do biblioteki po kartę klubową i zdobywać kolejne poziomy czytelnicze. Po drodze czekają wyzwania, a na końcu nagroda.

PAŹDZIERNIK 2023 r. - KOLEJNA AKCJA BOOKFLIX

Kolejna akcja czytelnicza: Bookflix. Polega ona na stworzeniu w bibliotece ekspozycji książek oraz przeprowadzeniu akcji, dzięki której to uczniowie będą rekomendować sobie książki, decydując o tym, co pojawi się na ekspozycji. Tworzymy plakat z propozycjami uczniów naszej szkoły.

Data dodania: 2023-11-02 08:11:17
Data edycji: 2024-02-12 18:25:58