ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada 2019 r. uczniowie klasy IIIa  oraz grupa „EKOLUDKI” z naszego przedszkola pod kierunkiem pań - Marzeny Maniak  i Aliny Rogowskiej przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Ideą akcji było zachęcenie dzieci do codziennego zjadania smacznego  i  pożywnego śniadania, które daje siłę i energię na cały dzień. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania. W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki oraz warzywa i owoce. Nie zabrakło również zdrowej wody mineralnej. Dzieci, przy aktywnym udziale wychowawców, przygotowały pyszne, kolorowe, zdrowe kanapki. Śniadanie - najważniejszy posiłek dnia stał się dla dzieci nie tylko okazją do nauki, ale też wspaniałą zabawą. Akcja dała dzieciom szansę na integrację grup, zwiększenie świadomości na temat  zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Data dodania: 2019-11-08 22:30:42
Data edycji: 2019-11-14 21:46:12