PROGRAM PROFILAKTYCZNY W KLASIE IA – „STRAŻNICY UŚMIECH”

Chętni uczniowi klasy IA uczestniczą w zajęciach profilaktyczno-wychowawczych pt. „Strażnicy Uśmiechu”.  Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, prowadzi je p. Anna Sotnik. Strażnicy Uśmiechu to cykl spotkań podczas, których uczniowie rozmawiają o uczuciach i wartościach w życiu młodego człowieka. Mają na celu otworzyć uczniów nieśmiałych na kontakt z innymi rówieśnikami oraz pomóc w przezwyciężaniu codziennych trudności. Na zajęciach uczniowie grają w rożnego rodzaju gry, wspólnie się bawią, dużo rysują i dbają o dobre samopoczucie swoje i rówieśników. Podczas zajęć uczymy się porozumiewać językiem żyrafy, czyli eliminujemy ze swoich wypowiedzi wszystko to co negatywnie nam się kojarzy z miłą rozmową. Podczas pierwszych zajęć uczniowie wraz z prowadzącą stworzyli własny kodeks zachowań obowiązujących na zajęciach. Ustalili również w jakiej formie zajęcia będę się odbywały i trzeba przyznać, że twardo trzymają się swoich postanowień. Podczas każdych zajęć zgodnie z zapowiedzią towarzyszą uczniom Mięciusie (maskotki w formie emotek, z którymi dzieci zawsze witają się na początku zajęć). Jest to jeden z naszych stałych elementów zajęć, dzięki temu zabiegowi uczniowie wiedzą co następuje potem i chętniej angażują się w zajęcia będąc ich własnym kreatorem.

Data dodania: 2019-11-04 23:38:10
Data edycji: 2019-11-18 23:38:50