KLASA VI – SIELSKO I WIEJSKO W GOSPODARSTWIE PANA KOJRYSA

We wtorek, 14 IX 2021 r. uczniowie klasy VI wybrali się na zajęcia edukacyjno- integracyjne do gospodarstwa pana Janusza Kojrysa w Olszynie, które jednocześnie były obchodami Święta Pieczonego Ziemniaka. W czasie pobytu młodzież poznała z bliska wiele zwierząt hodowlanych (konie, króliki, gęsi, kaczki, indyki), a także najbliższą okolicę dzięki przejażdżce wozem mazurskim. Chętne osoby skorzystały natomiast z przejażdżki w siodle na koniu. Było też oczywiście pieczenie kiełbasek nad ogniskiem, a także zbieranie ziemniaków na polu. Uczniowie chętnie napełniali kosze kartofelkami, które później piekły się w żarze ogniska. Smakowały one wybornie z solą i masełkiem. Na zakończenie odbyły się tańce przy muzyce w wiejskiej stodole. To był piękny i bardzo miły dzień.

Data dodania: 2021-09-14 23:42:05
Data edycji: 2021-09-21 23:47:36