Z życia biblioteki I semestr 2022/2023

Z ŻYCIA BIBLIOTEKI

20.01.2023 r. - DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA  W BIBLIOTECE

Drugoklasiści dowiedzieli się kto i kiedy napisał książkę "Kubuś Puchatek". Przypomnieliśmy sobie kto jest bohaterem książki. Nawiązaliśmy do ekranizacji książki.
Uczniowie poprzebierani za Kangurzycę, Królika, Sowę i Prosiaczka pomagali młodszym dzieciom z II klasy wykonać przygotowane zadania. U Kangurzycy mogli poskakać na piłce, Królikowi pomagały oddzielić pomieszane ziarna, Sowa miała przygotowane pytania, a u  Prosiaczka trzeba było ułożyć puzzle. Była zabawa z szukaniem ogona Kłapouchego i przyklejaniem go osiołkowi, poznawaniem po smaku warzyw uprawianych przez Królika.

13.01.2023 r. - PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KLASIE I

GALERIA - PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KL. I

7.12.2022 r. – PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

07 grudnia 2022 r dzieci z grupy BIEDRONKI, odwiedziły szkolną bibliotekę. Była to ich rewizyta po spotkaniu z pluszowym misiem i pierwsza wizyta w szkolnej bibliotece. Przyniosły swoje prace plastyczne, które ozdobiły bibliotekę. Posłuchały książki "Stare Misie nie chodzą po drzewach" i oglądały zbiory biblioteki.

01.12.2022 r. - ŚWIĄTECZNA BIBLIOTEKA

W bibliotece też świątecznie. Pod choinką książki na długie zimowe wieczory i oczekiwanie na koniec adwentu z bibliotecznym kalendarzem adwentowym. Codziennie inne wyzwanie czytelnicze, pytania i oczywiście słodkości i drobiazgi za poprawne odpowiedzi.

25.11.2022 r. - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień pluszowego misia świętowaliśmy 25 listopada w przedszkolu i szkole. Były pluszowe misie, były zagadki i oczywiście nagrody.

GALERIA - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24.10.2022 r. - 21.11.2022 r. - ZBIÓRKA MAKULATURY

Społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę makulatury. Wszystkim serdeczne dziękuję.
Link do informacji o wynikach konkursu "Zbieramy papiery na..."

Zwycięzcy mieli 98 kg na ucznia, 85 kg i 44 kg. W naszej szkole mieliśmy 9 kg na ucznia. Gratulujemy zwycięzcom. :)

04.11.2022 r. - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W BIBLIOTECE

Z okazji" Dnia postaci z bajek" 25 listopada klasa pierwsza skorzystała z zaproszenia do biblioteki, w której koleżanki z klasy VII przebrały się za postacie z bajek: Kopciuszka, Królową Śniegu, Czerwonego Kapturka, Roszpunkę, Kota w butach i Babę Jagę. Każda postać miała przygotowane zagadki i zadania dla pierwszaków. Dzieci pomagały Kopciuszkowi łuskać i przebierać fasolę, zapakować koszyk dla chorej babci Czerwonego Kapturka produktami, które pomogą jej wyzdrowieć. Roszpunce zaplatały warkocze z prześcieradeł, żeby pomóc w ucieczce z wieży. Baba Jaga zgubiła klucz od klatki, w której uwięziła Jasia i Małgosię i zadaniem pierwszaków było zanurzyć rękę w galaretowatej mazi - błotku, żeby go znaleźć. Królowa Śniegu miała puzzle do ułożenia i zagadki. Kot w butach zachęcał do przymierzenia butów z cholewami i niełatwego spacerowania w nich.

Dla wszystkich był to dzień pełen uśmiechu i radości.

GALERIA - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

18.10.2022 r. - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISANIA LISTÓW

GALERIA - DZIEŃ PISANIA LISTÓW

29.09.2022 r. - DZIEŃ GŁOSNEGO CZYTANIA „NA OLIMPIE”

Krótkie scenki mitologiczne w wykonaniu uczniów klasy 7 i 5b oraz głośne czytanie w wykonaniu ucznia kl. 6a i uczennic z kl. 8 a.

07.09.2022 r. - NARODOWE CZYTANIE ONLINE BALLAD I ROMANSÓW ADAMA MICKIEWICZA

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu zaprosiła nas na Narodowe Czytanie online, Ballad i Romansów Adama Mickiewicza. Uczniowie ósmych klas gościli z tej okazji w bibliotece szkolnej, skąd połączyliśmy się z gospodarzami wydarzenia. Było to okazją do poznania i przypomnienia sobie  utworów A. Mickiewicza. Po głośnym czytaniu w wykonaniu zaproszonych gości specjalnych, młodzież miała możliwość poznać współczesną pisarkę Joannę Chmielewską. Wcześniej przesyłaliśmy swoje pytanie do autorki książek dla dzieci i młodzieży, na które pani Joanna Chmielewska odpowiadała na żywo. Spotkanie odbyło się 07.09.2022 r.

Data dodania: 2021-03-01 09:35:48
Data edycji: 2023-02-25 22:16:48