ŻYWA LEKCJA HISTORII 13.11.2018 r.

KOLEJNA ŻYWA LEKCJA HISTORII

13 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii pt. „Długi Wiek XIX – ku Niepodległej”. Społeczność szkolna miała możliwość w bardzo obrazowy i aktywny sposób prześledzić losy naszego narodu od okresu zaborów Polski, aż po 11 listopada 1918 roku. W trakcie zajęć poruszane były zagadnienia powstań narodowowyzwoleńczych. Bogactwo strojów i uzbrojenia ułatwiło młodzieży określić charakter i różnice Powstań Listopadowego i Styczniowego. Poznali oni również rolę kosynierów i wojska Księstwa Warszawskiego. Atrakcją tej nietypowej lekcji była możliwość wcielenia się naszych uczniów w znane postacie historyczne. W wędrówce przez lata uczniowie spotkali takie postacie jak: Tadeusz Kościuszko, Napoleon Bonaparte, Józef Wybicki, Piotr Wysocki, aby po 123 latach traumatycznych doświadczeń Polaków spotkać Naczelnika Józefa Piłsudskiego – symbol odzyskania Niepodległości. Zajęcia poprowadził pan Krzysztof Górecki i aktorzy Teatru Historycznego Chorągwi Komturstwa Gniewskiego.

Data dodania: 2018-11-13 03:41:59
Data edycji: 2019-02-24 10:04:33