WYPRAWA NA KILIMANDŻARO „SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI”

WYPRAWA NA KILIMANDŻARO  „SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI”

WYPRAWA NA KILIMANDŻARO

„SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI”

W dniu 20 listopada 2018 r. uczniowie klas VII i VIII mieli okazję spotkać się z panią Martą Monist, która jest absolwentką naszej szkoły, zawodowo zaś lekarzem, a prywatnie bardzo aktywną osobą. Spotkanie z młodzieżą dotyczyło wyprawy do Tanzanii i zdobycie jednego ze szczytów Kilimandżaro (góry Uhuru - 5859 m. n.p.m), której uczestnikiem był nasz gość. Ciekawe opowieści   i przepiękne zdjęcia, a także krótkie filmiki sprawiły, że uczniowie poczuli się uczestnikami tej wyprawy. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się o tym, że takie przedsięwzięcie wymaga znakomitej kondycji fizycznej, bardzo dobrego stanu zdrowia, odpowiednio wcześniej przyjętych szczepionek, okularów chroniących przed śnieżną ślepotą i najważniejsze to zabrania ze sobą zapasów wody. Sama wyprawa na szczyt to proces kilkudniowy, wymagający stopniowej aklimatyzacji. Ten ostatni etap to wędrówka na szczyt, która rozpoczęła się w środku nocy i odbywała się w ciemnościach, ale widok wschodzącego słońca z szczytu góry to wrażenie warte wysiłku. Pani Marta opowiadała również o pobycie w Parku Narodowym Ngorongoro. Krater ten niczym Arka Noego gromadzi wewnątrz wiele afrykańskich gatunków zwierząt. Uczniów zainteresowały również ciekawostki z życia tamtejszego plemienia Masajów. Po spotkaniu uczniowie zadawali pytania co potwierdziło zainteresowanie tematem i odczuwało się w sali nutę podziwu dla ekscytującej wyprawy pani Marty. Dla nas to wskazówka abyśmy częściej takie „spotkania z ciekawymi ludźmi” organizowali.

Data dodania: 2018-11-20 13:51:50
Data edycji: 2019-02-24 10:01:14