Wyjazd uczniów klas I-III do Kina i Planetarium 29.10.2018 r.

Wyjazd uczniów klas I-III do Kina i Planetarium

Dnia 29 października 2018 r. uczniowie klas I-III wyjechali na wycieczkę do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Olsztynie. W programie była również wizyta w Kinie Helios, która rozpoczęła się od ciekawej prelekcji na temat twórczości Walta Disney’a. Po niej odbył się konkurs dla dzieci z nagrodami. Następnie rozpoczął się seans filmu pt. ”Krzysiu, gdzie jesteś?”. Jest to amerykański film familijny z 2018 r. w reżyserii Marca Fostera, oparty na podstawie książki z serii Kubuś Puchatek z 1926 r. autorstwa brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne’a. Łączy technikę animacji trójwymiarowej CGI z grą prawdziwych aktorów. Film spodobał się naszym uczniom, którzy żywo reagowali podczas projekcji i dyskutowali o filmie również po wyjściu z kina. Kolejnym punktem wycieczki było Planetarium, gdzie uczniowie obejrzeli film pt.”Dwa szkiełka” i pokaz nieba nad Warmią. Dzieci poznały historię teleskopu, astronomię czasów Arystotelesa, system heliocentryczny Kopernika, pierwsze odkrycia Galileusza i wspaniałe obrazy z teleskopu Hubble’a. Bohaterowie filmu uczestniczą w astronomicznym pokazie nieba. Uczniowie wraz z nimi dowiedzieli się jakich wspaniałych odkryć dokonali astronomowie, budując coraz większe przyrządy.  Dzieci razem z bohaterami pokazu odbyli podróż do czterech księżyców Jowisza, pierścieni Saturna oraz niezwykłych struktur innych galaktyk. Seans wzbudził bardzo duże zainteresowanie i wywołał spontaniczne reakcje uczniów. W drodze powrotnej do Ostródy wszyscy z przejęciem dzielili się wrażeniami.

Data dodania: 2018-10-29 03:40:29
Data edycji: 2019-02-01 14:21:11