WYCIECZKA KLASY VI DO ŁODZI

W dniach 13 i 14 czerwca uczniowie klasy VI wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Jowita Adamska – wychowawca klasy, nauczyciel języka polskiego i p. Arkadiusz Urbańczyk – nauczyciel wychowania fizycznego. Pierwsze kroki skierowali do Eksperymentarium znajdującego się Manufakturze, gdzie uczestniczyli w interaktywnym i multimedialnym spacerze z przewodnikiem. Wystawa Experymentarium to interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśniło często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii), które stały się proste i czytelne dla każdego ucznia klasy VI, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych (m.in. Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Słup zagrożenia, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy). Wystawa połączyła naukę z zabawą dzięki czemu nawet najnudniejsze zjawiska, procesy i teorie usłyszane na lekcjach okazały się mieć niejednokrotnie zaskakujące zastosowanie w codziennym życiu stając się dla eksperymentującego ”młodego naukowca” zrozumiałe i interesujące. Kolejnym punktem wycieczki były niezwykle interesujące warsztaty filmowe. Jak powstaje film animowany? Jak to się stało, że Miś Uszatek, Strażak Sam, czy lokomotywa Tom potrafią poruszać się na ekranie? Podczas warsztatów każdy z uczestników mógł wcielić się w rolę reżysera, scenarzysty i operatora. Klasa VI stworzyła filmową historię, scenografię, a na końcu zrealizowała na profesjonalnym planie filmowym króciutki film animowany (w którym zagrali sami twórcy). Podczas zajęć młodzież dowiedziała się kto występuje w filmach animowanych, czym jest animacja poklatkowa, jakie są techniki animacji, a w szczególności – na czym polega animacja wycinankowa. Nasi uczniowie rozwijali zdolności manualne, wyobraźnię, pracę w grupie, poznali podstawy animacji wycinankowej w praktyce, a także podstawowe narzędzia potrzebne na planie filmu animowanego. Po warsztatach udaliśmy się do przytulnego Hotelu Boss. Uczniowie się zakwaterowali, a następnie wspólnie zjedli obiadokolację. Pierwszy dzień wycieczki zakończył turniej gier planszowych. Dzień drugi rozpoczął się od śniadania i wykwaterowania z hotelu. Następnie młodzież zwiedziła najbardziej charakterystyczne dla Łodzi miejsca i obiekty. Odwiedziliśmy m.in. Białą Fabrykę czyli Centralne Muzeum Włókiennictwa, osiedle robotnicze Księży Młyn, a tam Muzeum Pałac Herbsta, Manufakturę historycznie, a także zaliczyliśmy spacer słynną ulicą Piotrkowską. Oczywiście nie mogło obyć się bez zakupu pamiątek. Wycieczka zakończyła się wspólną obiadokolacją. Wszyscy uczniowie wrócili z wycieczki zmęczeni, ale szczęśliwi :)

Data dodania: 2019-06-14 20:58:43
Data edycji: 2019-07-22 11:46:22