WYCIECZKA KLASY IIIB DO PAŁACU W MORTĘGACH

23 czerwca 2021 r. uczniowie klasy IIIb pod opieką wychowawczyni, pani Klaudii Berlińskiej i katechety, pana Wojciecha Kuczyńskiego wybrali się na wycieczkę do przepięknego obiektu – Pałacu Mortęgi. Celem wyjazdu było poznanie regionu, jego środowiska przyrodniczego, zabytków kultury, tradycji i historii. Na miejscu uczniowie zwiedzili XIX–wieczny pałac urządzony z przepychem w iście szlacheckim stylu, a także liczne zabudowania folwarczne z XIV wieku: Willę Jana, dworek, oficynę, powozownię, spichlerz i browar. Dzięki opowieściom przewodnika dzieci poznały ciekawą historię tego miejsca. Miały również okazję przejść się jedną ze ścieżek spacerowych znajdujących się na terenie parku w stylu angielskim ze starodrzewem, stawem oraz rezerwatem danieli. Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki udali się na ognisko i poczęstunek. Po tej krótkiej przerwie nadszedł czas na poznanie zwierząt żyjących na terenie gospodarstwa agroturystycznego i Mini Zoo. Uczniowie mieli także możliwość wejścia do stajni oraz ujeżdzalni. Wspaniałym zwieńczeniem wyprawy była przejażdżka bryczką po zespole pałacowym i pobliskim lesie. Po tych atrakcjach wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wrócili do autokaru, aby rozpocząć podróż powrotną do domu. Dzieci chętnie dzieliły się z innymi przeżyciami z wyjazdu, a swoich opiekunów zapewniły, że długo nie zapomną tego wyjątkowego dnia.

Data dodania: 2021-06-23 08:36:15
Data edycji: 2021-07-07 08:37:18