WYCIECZKA KLASY IIA I III DO TORUNIA - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

WYCIECZKA KLASY IIA I III DO TORUNIA

6 maja 2019 r. uczniowie klasy II A i III odbyli  wycieczkÄ™ do Torunia. Celem wyjazdu byÅ‚o poznanie toruÅ„skich legend, udziaÅ‚ w warsztatach wypieku pierników oraz zwiedzanie historycznego miasta Torunia, zwiÄ…zanego z postaciÄ… MikoÅ‚aja Kopernika. Pierwszym punktem programu wycieczki byÅ‚ pobyt w Domu Legend ToruÅ„skich, miejscu Å‚Ä…czÄ…cym interaktywne muzeum i teatr. Dzieci mogÅ‚y przenieść siÄ™ w Å›wiat magicznych opowieÅ›ci o mieÅ›cie i jego historii. Kolejnym punktem wycieczki byÅ‚o samodzielne wypiekanie przez uczniów piernika, zgodnie z tradycyjnÄ… recepturÄ… w Å»ywym Muzeum Piernika. Na zakoÅ„czenie wycieczki uczniowie przejechali do Twierdzy ToruÅ„ Fort IV, gdzie mogli uczestniczyć w grach i zabawach integracyjnych. Program wycieczki byÅ‚ bardzo interesujÄ…cy i dostarczyÅ‚ uczestnikom wielu wrażeÅ„. OpiekÄ™ nad uczestnikami wycieczki sprawowaÅ‚y p. Alina Rogowska oraz p. Anna Sotnik.

Data dodania: 2019-05-06 21:06:34
Data edycji: 2019-10-16 01:41:52