WYCIECZKA GDAŃSK-SŁOWIAŃSKI PARK NARODOWY

W dniu 16 września uczniowie z klasy VII i VIII realizujący projekt matematyczno-fizyczny i informatyczny wzięli udział w trzydniowej wycieczce. Pierwszy dzień młodzież spędziła w Gdańsku. Na początku sprawdzali swoją wytrzymałość w parku trampolin, a potem razem z przewodnikiem zwiedzali te piękne miasto. Wieczorem dojechali do Jastrzębiej Góry, gdzie w uroczo położonym hotelu, mogli odpocząć po cudownym dniu i nabrać sił na następny. Ranek przywitał wszystkich piękną słoneczna pogodą. Ten dzień spędzili w Słowiańskim Parku Narodowym, dokładnie w Czołpinie. Spacerując podziwiali uroki przyrody, poznawali historię tego miejsca opowiadaną przez przewodnika, aż wreszcie dotarli do wędrujących wydm. Wyczerpujący spacer po doprowadził młodzież do morza, nad którym odpoczywali, nabierając sił do dalszego marszu. Po odpoczynku uczniowie ruszyli brzegiem morza, aż dotarli do latarni morskiej. Ci, którzy mieli jeszcze siły, mogli wejść na latarnię i podziwiać z niej przecudne widoki. Trzeci dzień okazał się świetną przygodą w Adventure Park Gdynia Kolibki. Młodzież miała tam okazję lepiej się poznać w nietypowy sposób - na leśnych ścieżkach i przy wspólnym wysiłku. Grupa pod czujnym okiem instruktorów pokonywała szlak wykonując przygotowane zadania. Nasi uczniowie pod wielkim wrażeniem minionych dni wrócili do domów. Ta wycieczka długo zostanie w ich wspomnieniach.

Data dodania: 2020-09-16 22:30:22
Data edycji: 2020-12-21 01:50:21