WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 07.06.2019 – 09.06.2019 r. grupa uczniów z klas IV i V naszej szkoły pojechała na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Szkolny Klub E-kompetencji”, którego koordynatorem był pan Piotr Kołodziejski, a dziećmi opiekowały się pani dyrektor Iwona Lisowska oraz nauczyciel matematyki pani Małgorzata Joniec. Plan wycieczki był bardzo atrakcyjny. Pierwszego dnia – zaraz po przyjeździe do stolicy nasze dzieci uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach na trampolinach. Potem udaliśmy się do Centrum Pieniądza w NBP. Po wysłuchaniu niezwykle ciekawej historii udaliśmy się na jeszcze ciekawszą podróż do planetarium. Po seansie czekała na nas szybka kolacja i niezwykle wzruszający film w kinie. W hotelu byliśmy po godzinie 21:00. Następnego dnia, od razu  po śniadaniu, udaliśmy się na Narodowy Stadion, który zwiedziliśmy z panią przewodnik. Potem Wilanowo i świetnie poprowadzone zajęcia o polskim królu Janie III Sobieskim. Następnym, przez wszystkich oczekiwanym punktem, było Centrum Nauki Kopernik. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na starówkę Warszawy. Ostatni dzień zaczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Narodowego i tu znowu odbyła się bardzo ciekawa lekcja prowadzona przez przewodnika. Koniec wycieczki to fascynująca lekcja savoir-vivru. Nauczyliśmy się dobrych manier przy stole, poznaliśmy kulturę jedzenia w innych krajach i dowiedzieliśmy się jak poprawnie należy się witać i żegnać. Po tych pełnych wrażeń trzech dniach wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi do Ostródy. Ta wycieczka na długo zapadnie w naszej pamięci.

Data dodania: 2019-06-09 09:26:53
Data edycji: 2019-07-22 11:55:17