WYCIECZKA DO MUZEUM W OSTRÓDZIE ORAZ DO SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK”

17 września 2021 roku uczniowie klasy IIb wybrali się na wycieczkę. Zaczęliśmy od zamku ostródzkiego, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej pod tytułem „Pradzieje Ostródy i najbliższych okolic” oraz w warsztatach wybijania monet - szelągów ostródzkich. Każdy uczestnik otrzymał unikatowego, złotego pieniążka do domu. Następnie udaliśmy się do sali edukacyjnej „Ognik”, która mieści się w budynku Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu uczniowie ubrani w prawdziwe mundury strażackie brali udział „w akcji”. Utrwalili numery alarmowe, zapoznali się z ekwipunkiem, gasili pożary i rozmawiali o pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci miały również możliwość potwierdzenia zdobytych umiejętności w praktyce, dzięki specjalnie przygotowanym zadymionym pokojom. Po tej emocjonującej przygodzie w komendzie udaliśmy się na pizzę! Potem spaliliśmy wszystkie kalorie w powrotnym spacerze do szkoły.

GALERIA KL. II B

GALERIA KL. II A