WIZYTA W PSP W OSTRÓDZIE

15 października 2019 r. uczniowie klasy IIa i IIb odwiedzili strażaków w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Ostródzie. Dzieci przez chwilę mogły wcielić się w rolę strażaka, zakładając hełmy oraz kurtki strażackie. W sali edukacyjnej „Ognik” strażacy w odpowiednio zaaranżowanych i przystosowanych salach edukacyjnych przedstawili w orginalny i ciekawy sposób wiedzę z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych. Przypomnieli też zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie wzięli również udział w zabawowej akcji gaśniczej, w czasie której skutecznie ugasili "pożar" plastkowymi piłeczkami. Wizyta w tym miejscu spodobała się wszystkim. Wiedza teoretyczna i praktyczna przekazana naszym uczniom z pewnością przyda się w życiu codziennym. Dziękujemy pracownikom Straży Pożarnej za poświęcony czas, interesujące spotkanie oraz niezapomniane przeżycia.

Data dodania: 2019-10-15 22:53:52
Data edycji: 2020-02-18 17:40:35