„TRZYMAJ FORMĘ!”

13 marca 2019 roku 13 uczniów klasy VIII naszej szkoły wzięło udział  konkursie wiedzy w ramach ogólnopolskiego programu „Trzymaj Formę!" współorganizowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Celem konkursu była edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i naukę prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się. Konkurs został przeprowadzony w formie elektronicznej - uczniowie musieli zmierzyć się z 40 pytaniami. Decyzją Komisji Konkursowej nie zakwalifikowali się do następnego etapu, chociaż niektórym niewiele brakowało, aby spróbować swoich sił na poziomie powiatowym. Niemniej jednak można powiedzieć, że na pewno udało się zwiększyć świadomość uczniów na temat wpływu żywienia i aktywności fizycznej na ich zdrowie.

Data dodania: 2019-03-13 19:19:15
Data edycji: 2019-06-02 19:22:45