ŚWIĘTO SZKOŁY I DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W KLASACH IV-VIII

30 kwietnia  obchodziliśmy Święto Szkoły połączone z Dniem Języków Obcych. Z tej okazji wychowawcy klas IV-VIII spotkali się ze swoimi wychowankami i spędzili wspólnie czas rozmawiając o naszym patronie – Januszu Korczaku. Uczniowie samodzielnie przygotowali quizy i prezentacje na jego temat, dzięki czemu pogłębiali swoją wiedzę. Mieli ku temu okazję już wcześniej, biorąc udział w szkolnym konkursie ,,Janusz Korczak – człowiek wielkiego serca”. Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego połączyli wiedzę na temat ,,starego doktora” z informacjami omawianymi na ich przedmiocie. Jedną z ciekawostek zaprezentowanych na zajęciach był fakt, iż swego czasu Korczak przebywał w Londynie i Berlinie. Anglistki zabrały też swoich uczniów na wirtualne wycieczki po stolicy Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, a germanistka do Berlina. Młodzież poznała także postać Królowej Elżbiety i jej męża – Księcia Filipa, poznawali historię Londynu i dowiedzieli się jak powstał ,,pierwszy język’’. Należy też wspomnieć o szkolnym konkursie języka angielskiego i polskiego „Let’s read – Czytajmy”, w którym uczniowie naszej szkoły czytali fragment „Króla Maciusia I” autorstwa naszego patrona w języku polskim i angielskim. Miało to na celu przybliżyć dzieciom jego twórczość. Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie klas VII – VIII mieli okazję wziąć udział w konkursie „Typisch Deutsch – Typowo niemieckie”, na potrzeby którego przygotowali piękne plakaty. Był to dzień inny niż zwykle. Mimo nauczania zdalnego uczniowie wspaniale przygotowali się do jego obchodów, od rysunku przedstawiającego Janusza Korczaka po gadżety związane z Wielką Brytanią, USA i Niemcami. Były też słodkie akcenty przygotowane przez naszych uczniów, a mianowicie ciasteczka i babeczki, a nawet naleśniki według angielskich i amerykańskich przepisów. Uczniowie zostali nagrodzeni punktami dodatnimi za przygotowanie do tego dnia w zależności od ich wkładu pracy.

Data dodania: 2021-04-30 21:27:22
Data edycji: 2021-05-23 22:00:15