ST. PATRICK’S DAY

Dnia 19 marca 2021 r. odbyła się lekcja kulturowa na temat Dnia Świętego Patryka, patrona Irlandii. Pani Wioletta Lebioda, wychowawczyni klasy IVB, zaprosiła swoich wychowanków na kolejną niestandardową lekcję języka angielskiego. Nauczycielka przygotowała odpowiednią gazetkę, którą udostępniła uczniom online. Tego dnia czwartoklasiści ubrali się w stroje koloru zielonego, przygotowali także gadżety  symbolizujące święto. Poza tym oglądali filmiki dotyczące genezy i tradycji tego święta, oczywiście w języku angielskim. Następnie odpowiadali na pytania dotyczące filmów. Kolejną atrakcją było wykonanie rysunku Leprechauna według angielskich wskazówek, a efekty ich pracy możemy obejrzeć w galerii. Uczniowie za swoją pracę na lekcji zostali nagrodzeni ocenami celującymi. Dodatkowo osoby, które przygotowały się do zajęć otrzymały 15 punktów dodatnich.

Data dodania: 2021-03-21 20:40:57
Data edycji: 2021-03-29 20:41:07