SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM AK JERZYM WIDEJKO PS. JURECZEK 14.11.2018

SPOTKANIE Z KAPITANEM JERZYM WIDEJKO

Dnia 14 listopada 2018 roku w murach naszej szkoły gościł kapitan Jerzy Widejko, żołnierz III Wileńskiej Brygady AK „Szczerbca” oraz Samoobrony Wileńskiej AK „Komara” pseudonim Jureczek. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia sztandaru jednostki, w której służył nasz gość, następnie odśpiewano hymn państwowy. W trakcie wykładu uczniowie poznali historię dziesięcioletniego chłopca, który trafił do szeregów AK. Poza tym mieli możliwość obejrzeć zdjęcia z okresu wojny przedstawiające jego współtowarzyszy broni. Nasz gość wystąpił przed uczniami w mundurze wojskowym. Była to lekcja przepełniona prawdą historyczną i wzruszającymi wspomnieniami. Uczniowie najstarszej klasy podziękowali za poświęcenie własnego dzieciństwa w imię naszej wolności, a także złożyli najserdeczniejsze życzenia – wielu lat zdrowia i pogody ducha.

Data dodania: 2018-11-14 03:42:19
Data edycji: 2019-02-24 10:03:52