Realizacja projektu „Wolna i niepodległa” 28.09.2018 r.

Kolejny etap realizacji projektu „Wolna i Niepodległa”

28 września 2018 r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wykładzie pod hasłem „Ostróda dawniej i dziś”, który poprowadził Franciszek Brzozowski – pasjonat i historyk. Dzieci bardzo szybko dały się wciągnąć prowadzącemu w rozmowę na temat historii naszego miasta. Młodzież miała okazję posłuchać wielu ciekawostek, dzięki czemu mogła raz jeszcze, na nowo odkryć swoją małą „ojczyznę”. Po wykładzie uczniowie wraz z nauczycielami, rodzicami i mieszkańcami osiedla Plebiscytowego oglądali publikacje związane z Ostródą oraz wystawę fotograficzną pt. „Ostróda dawniej i dziś”, którą przygotowały najstarsze klasy. Dzięki tej historycznej „podróży” u wielu osób ożyły wspomnienia o dawnej Ostródzie. Następnie wszyscy uczniowie szkoły wraz ze swoimi nauczycielami i rodzinami udali się na historyczną rodzinną grę terenową. Polegała ona na szukaniu pytań historycznych umiejscowionych na określonym terenie. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi, gracze rzucali kostką i przesuwali się do następnego pytania. Wszyscy świetnie się bawili, nikomu nie przeszkadzała zmienna aura. Zwyciężyła grupa utworzona z uczniów i rodziców kl. VIII, ale na wielkie wyróżnienie zasługują wszyscy gracze, którzy wykazali się wolą walki, znajomością zasad uczciwej rywalizacji, życzliwością oraz dużą wiedzą historyczną.
Po świetnej zabawie zadowoleni gracze udali się na ciepłe kiełbaski i odbiór nagród wręczonych przez panią dyrektor Iwonę Lisowską.

Data dodania: 2018-09-28 03:31:46
Data edycji: 2018-12-07 03:32:07