PROGRAM PROFILAKTYCZNY ,,DZIEL SIĘ UŚMIECHEM”

Od października 2020 roku w klasie Ia i Ib pani Alina Rogowska oraz pani Anna Orłowska realizowały program profilaktyczny Polskiego Czerwonego Krzyża - „Dziel się uśmiechem”. W ramach tego projektu były przygotowywane i przeprowadzane zajęcia, których celem było przekazanie wiedzy na temat zębów. Rozmawialiśmy o regularnym przestrzeganiu zasad czterech kroków dbania o zęby:

• myj dokładnie zęby pastą z fluorem, co najmniej dwa razy dziennie,
  • używaj nici i płynów dentystycznych, by czyścic zęby i przestrzenie międzyzębowe,
  • po jedzeniu i piciu, gdy nie możesz umyć zębów, przez 10 minut żuj gumę bezcukrową,
  • odwiedzaj regularnie gabinet stomatologiczny - nie rzadziej, niż co pół roku.

W przyswojeniu nowych wiadomości i utrwaleniu prawidłowych nawyków w tym okresie pomogły dzieciom plansze, zeszyty ćwiczeń, karty pracy oraz pogadanki. Zeszyty miały charakter interaktywny - zawierały zadania, quizy i gry. Przewodnikiem dzieci po świecie pięknego uśmiechu była sympatyczna postać Super Wiewiórki. Dzieci sprawdzały stan swoich zębów, rysowały szczoteczkę marzeń i deklarowały, że będą zawsze dbać o swój uśmiech.  Dużo radości wywołały wśród dzieci upominki: szczoteczka, pasta do zębów oraz gumy.

Data dodania: 2021-02-12 14:00:04
Data edycji: 2021-02-17 14:05:42