PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KLASIE IB

PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KLASIE IB

W środę 6 listopada 2019 r. najmłodsi uczniowie klasy Ib zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. W drodze do biblioteki spotkali mnóstwo bajkowych postaci, które serwowały dzieciom zagadki. Na hasło: BRAWO! – drzwi biblioteki otworzyła Wróżka! Następnie był czas na rozwiązywanie krzyżówki, kolejnych zagadek i czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej zbiorami, regulaminem, zasadami udostępniania księgozbioru, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki i chętnie je czytać. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, zakładkę do książki oraz balon. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Data dodania: 2019-11-06 23:12:58
Data edycji: 2020-01-15 00:11:52