Mobilne laboratorium, czyli Naukobus 23.10.2018 r.

Mobilne laboratorium, czyli Naukobus

We wtorek, 23 października 2018 r., uczniowie z klas III, IV a i IV b wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyli do Centrum Użyteczności Publicznej. Znajdowało się w nim mobilne laboratorium, czyli Naukobus, który przyjechał do Ostródy z Warszawy.

Uczniowie mieli szansę zobaczenia i dotknięcia ponad dwudziestu eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, poznawały tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki. Godzina upłynęła bardzo szybko, nikt się nie nudził. Dzieci zgodnie stwierdziły, że wycieczka była bardzo udana i że chętnie pojechałyby do Centrum Nauki Kopernik, by jeszcze poeksperymentować.

Data dodania: 2018-10-23 03:28:01
Data edycji: 2019-02-01 14:24:22