MAJÓWKA Z SZACHAMI

W sobotę, 18 maja 2019 r., odbyła się ósma edycja Majówki z szachami. Ten festyn rodzinny połączony z grą cieszy się dużą popularnością wśród społeczności lokalnej. Całe rodziny przychodzą wtedy do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka - grają, kibicują, zajadają pyszności i cieszą się wspólnie spędzanym czasem. Tak samo było i tym razem. Do gry przystąpiło ponad stu uczestników. Najmłodsi mieli zaledwie cztery lata! Każdy uczestnik mógł zdobyć kategorię szachową, puchar, medal, dyplom i inne nagrody. Nad przedsięwzięciem czuwali p. Iwona Lisowska – dyrektor szkoły, p. Krzysztof Lisowski – mistrz szachowy i przedstawiciel firmy LIDER-MAT, czterech sędziów oraz pracownicy szkoły. Po indywidualnych rozgrywkach odbyła się symultana z mistrzem. Trwała długo, ponieważ chętnych do starcia było wielu, a mistrz – tylko jeden. Na początku pani dyrektor wraz z najmłodszymi uczniami przypomniała wszystkie możliwe ruchy każdej figury szachowej. Później zawodnicy usiedli wokół olbrzymiej szachownicy, przy stolikach, i rozpoczęli grę. Mistrz był bardzo zadowolony z gry zawodników i gorąco gratulował im postępów, rozsądnych posunięć. Każdy uczeń czuł się zwycięzcą, bo przecież przegrać z mistrzem to żaden wstyd. Rodzice czekający na swoje pociechy mogli w wolnym czasie zjeść pyszną kiełbaskę z grilla, grochówkę lub kawałek doskonałego, drożdżowego ciasta. Uczestnicy nie mogą się już doczekać przyszłorocznej edycji Majówki z szachami.

Data dodania: 2019-05-18 22:20:07
Data edycji: 2019-06-25 07:43:04