LEKCJA MUZEALNA W KLASIE IV

W czwartek 6 lutego 2020 roku miejscowe Muzeum na Zamku gościło uczniów naszej szkoły. Klasa IV pod opieką wychowawczyni, p. Lucyny Kopeć wzięła  udział w  lekcji muzealnej. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się   z historią naszego miasta i obejrzeć z bliska wybrane eksponaty. Znaleziska te, pochodzące z różnych okresów historycznych (od pierwszych osad neolitycznych, przez średniowieczną ceramikę i broń do nowożytnych obiektów) prezentują  historię miasta i regionu. Niewątpliwie zajęcia odbywające się  w placówkach muzealnych wzbogacają wiedzę uczniów. Lekcje tego typu to szczególna forma zdobywania wiedzy, podczas której nośnikiem informacji staje się eksponat muzealny.

Data dodania: 2020-02-06 23:08:45
Data edycji: 2020-02-19 17:34:24