KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W KLASIE IA I IB

26 lutego 2021 roku w klasie Ia i Ib odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Jego celem była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowań wartościową literaturą i prezentacja własnych umiejętności pięknego czytania. Jednak celem nadrzędnym było wytypowanie spośród wszystkich uczestników w danej klasie, trzech osób najlepiej czytających, które będą reprezentowały ją podczas Szkolnego Konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”. Wszyscy uczestnicy ubrani na galowo, jak przystało na tę okoliczność, zaprezentowali w sposób aktorski, wręcz profesjonalny, fragmenty wybranych przez siebie książek. Rangi całej imprezie dodała tematyczna dekoracja w tle, wykonana przez wychowawczynie klas pierwszych – Alinę Rogowską i Annę Orłowską. Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Biorąc jednak pod uwagę bezbłędność, interpretację, płynność, wyrazistość oraz dykcję czytanego tekstu ostatecznie przyznano w każdej klasie I, II i III miejsce oraz trzy wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali także pamiątkowe dyplomy. Uczniowie klasy Ia i Ib pokazali, że już w już od najmłodszych lat książka stanowi istotny element naszego życia.

Data dodania: 2021-02-26 16:02:25
Data edycji: 2021-03-09 16:04:32