KLASA III A NA WYCIECZCE W SĄDZIE

25 listopada 2019 roku uczniowie klasy IIIA uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Sądu Rejonowego w Ostródzie. Celem wycieczki było zapoznanie z tajnikami funkcjonowania sądu, rolą prawa w życiu każdego człowieka oraz poznanie przebiegu procesu sądowego. Na spotkanie przybyła sędzia Elżbieta Miltyk-Chybicka, która zaprosiła uczniów, m.in. do jednej z sal rozpraw. Wskazała miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków. Pani sędzia pouczyła, jak należy właściwie zachowywać się w czasie rozprawy, pokazała również togę i łańcuch z wizerunkiem orła. W trakcie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, jak trudną drogę trzeba przebyć, by zostać sędzią i jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce. Uczniowie włączyli się do rozmowy, zadając pani Sędzi pytania, które świadczyły o ich dużym zainteresowaniu omawianą problematyką. Wycieczka do Sądu Rejonowego w Ostródzie była dla uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy  i nowych doświadczeń.

Data dodania: 2019-11-25 05:40:28
Data edycji: 2019-12-09 05:42:02