EUROPEJSKI QUIZ FINANSOWY - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

EUROPEJSKI QUIZ FINANSOWY

Mimo nauczania zdalnego SzkoÅ‚a Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie postanowiÅ‚a po raz drugi wziąć udziaÅ‚ w konkursie Europejski Quiz Finansowy, którego organizatorem w Polsce jest Warszawski Instytut BankowoÅ›ci we wspóÅ‚pracy ze ZwiÄ…zkiem Banków Polskich. Jest on dedykowany dla uczniów klas VII i VIII i ma na celu: upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce i krajach Unii Europejskiej, poznanie i utrwalanie zasad dotyczÄ…cych bezpiecznego zachowania
w cyberprzestrzeni, wzbudzenie zainteresowania tematykÄ… ekonomicznÄ… i motywacji do staÅ‚ego pogÅ‚Ä™biania wiedzy, wzbogacenie programu nauczania w zakresie praktycznej edukacji finansowej, a także ksztaÅ‚towanie postawy przedsiÄ™biorczoÅ›ci wÅ›ród mÅ‚odzieży, w tym pracy w zespole w warunkach rywalizacji. Europejski Quiz Finansowy to kilkuetapowy konkurs edukacyjny, polegajÄ…cy na wspóÅ‚zawodnictwie z uczniami z caÅ‚ej Europy. RozwiÄ…zujÄ… oni testy wiedzy, które majÄ… charakter interaktywny (odbywajÄ… siÄ™ m.in. z wykorzystaniem aplikacji Kahoot). W zmaganiach liczy siÄ™ nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także czas w jakim jej udzielono. Już od października zainteresowani zagadnieniami zwiÄ…zanymi z finansami, systemami bankowymi i bezpieczeÅ„stwem w cyberprzestrzeni pracowali pod czujnym okiem pani MaÅ‚gorzaty Joniec – nauczyciela matematyki i informatyki. A to wszystko po to, by 18 grudnia 2020 r. wziąć udziaÅ‚ w I części konkursu, po której do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali siÄ™: Szymon Lampkowski i Piotr PepÅ‚owski z kl. VIIA oraz Szymon WiÅ›niewski i Wojciech Kania z kl. VIIB. ChÅ‚opcy przystÄ…pili zatem do II etapu, gdzie drużyna w skÅ‚adzie Szymon WiÅ›niewski i Wojciech Kania zajęła I miejsce w województwie, dziÄ™ki czemu już 15 marca wziÄ™li udziaÅ‚ w etapie krajowym. Na tym etapie zakoÅ„czyli swojÄ… tegorocznÄ… przygodÄ™ z Europejskim Quizem Finansowy.

Już nie możemy się doczekać ich osiągnięć w tym konkursie za rok.

Data dodania: 2021-03-16 08:35:46
Data edycji: 2021-03-22 08:37:48