DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Dzień Kubusia Puchatka w bibliotece świętowały klasy II. Przypomnieliśmy sobie postać Kubusia, jego przyjaciół i oczywiście autora książki, Alana Aleksandra Milne.  Dzieci przeniosły się w zaczarowany świat Stumilowego Lasu, gdzie bawiły się z postaciami z książki, w które wcieliły się uczennice z VI b. Z Tygrysem brykały na dużej piłce, z Prosiaczkiem rysowały, z mądrą Sową rozmawiały, odpowiadały na  pytania, z Królikiem z zawiązanymi oczami, odgadywały smaki warzyw i pomagały mu oddzielić groch od fasoli. Uczniowie szukali ogona Kłapouchego i przyczepiali go do narysowanej postaci osiołka. Na koniec każdy losował ciasteczko ze złotą myślą Misia z książki pt. „Kubuś Puchatek” . Oto niektóre z tych myśli: „Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie”, „Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić”, „Są tacy, co potrafią, a są tacy, co nie potrafią. I w tym cała rzecz”, „Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika”.

Data dodania: 2020-02-13 18:28:44
Data edycji: 2020-02-27 18:33:30