DZIEŃ DZIECKA W KLASACH IV-VIII

W tym roku szkolnym Dzień Dziecka mogliśmy spędzić w dowolny sposób, dlatego też wychowawcy klas IV-VIII wraz z innymi nauczycielami zaplanowali dla swoich wychowanków mnóstwo atrakcji. Wszystkie jednak miały wspólne cele – stworzenie okazji do reintegracji po długim okresie nauczania zdalnego, odbudowanie kontaktów koleżeńskich, budowanie wzajemnego zaufania i wsparcia oraz doskonalenie umiejętności komunikacji w grupie rówieśniczej. Nauczyciele korzystając z ładnej pogody zorganizowali swoim podopiecznym gry, zabawy i quizy na świeżym powietrzu. Niektórzy spacerowali do pobliskich miejscowości lub zacisznych miejsc w pobliżu szkoły, w których mogli podziwiać piękno przyrody, obcować ze zwierzętami, brać udział w różnych konkurencjach sportowych. Inni przy ognisku pogłębiali wiedzę na temat ekologicznego stylu życia i ochrony środowiska. Kolejne grupy wzięły udział w rejsie statkiem po Jeziorze Drwęckim, a po nim w ramach ćwiczenia umiejętności matematycznych kupowali sobie lodowe desery. Jedna z klas pogłębiała wiedzę na temat historii, walorów przyrodniczo-geograficznych oraz turystycznych Ostródy w czasie spaceru z przewodnikiem, inna wybrała się do Pałacu w Mortęgach, by podziwiać tamtejszą architekturę i powiązać ją z wiedzą zdobytą na lekcjach języka angielskiego. Po wielu atrakcjach na świeżym powietrzu na głodnych i spragnionych uczniów czekała jeszcze jedna atrakcja – wizyta w McDonald lub pyszna pizza. To był ciekawy dzień. Stęsknieni nauczyciele i uczniowie mogli znowu spędzić razem czas, zintegrować się na nowo. Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do swoich domów, żeby wraz z rodzicami obchodzić swoje święto.

Dzień Dziecka GALERIA KL. IV A

Dzień Dziecka GALERIA KL. IV B