DEBATA „KOMPETENCJE KLUCZOWE”

Dnia 22 września 2020 r. reprezentacja uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie wzięła udział w debacie „Kształtowanie i rozwój kompetencji kluczowych uczniów w ostródzki szkołach”. Debata została zorganizowana przez Urząd Miasta w Ostródzie i odbyła się w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku. Debata była jednym z elementów projektu „Vulcan kompetencji” do którego przystąpiła Gmina Miejska Ostróda. Celem jej było zebranie opinii społeczności szkolnej na temat tego, która z kompetencji kluczowych wymaga priorytetowego wsparcia. Podczas spotkania zostały wyłonione trzy kompetencje: kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej, kompetencje w zakresie przedsiębiorczości, kompetencje w zakresie uczenia się, osobiste i społeczne. Wnioski wypracowane podczas debaty zostaną wykorzystane celem opracowania planu rozwoju oświaty.

Data dodania: 2020-09-23 08:57:35
Data edycji: 2021-03-10 09:34:08