CYFROWA WIELKANOC

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie nauczyciele informatyki postanowili wprowadzić dzieci i młodzież szkolną w nastrój świąteczny poprzez pracę twórczą. Wszyscy uczniowie na lekcjach informatyki wykonywali wielkanocne prace plastyczno-cyfrowe pod tytułem „Cyfrowa Wielkanoc”. Dzieci z klas I-III rysowały piękne pisanki, króliczki i baranki w programie Paint, natomiast uczniowie z klas IV-VI tworzyli świąteczne gry i skrypty w programie Scratch. Młodzież z najstarszych klas wykonywała kolaże w programie Gimp. Wszystkie prace były tworzone z wielkim zaangażowaniem. Uczniowie poza tym, że świetnie bawili się tworząc swoje prace, doskonale przedstawili symboliką Świąt Wielkanocnych za pomocą cyfrowej grafiki.

Data dodania: 2021-04-05 17:31:11
Data edycji: 2021-04-14 13:58:48