ANDRZEJKI

Mimo, iż nauczanie dalej przebiega w trybie zdalnym, postanowiliśmy, że tak jak co roku nasi uczniowie będą obchodzili Andrzejki. Spotkało się to z wielką radością i entuzjazmem dzieci, które aktywnie włączyły się w przygotowanie tego święta online. I tu okazało się jak różnorodnie można podejść do andrzejkowych tradycji. W niektórych klasach opowiadano o dawnych zwyczajach i wróżbach, które dzisiaj są raczej zapomniane. W innych dyskutowano o współczesnych wróżbach i horoskopach. Uczniowie sprawdzali swoje znaki zodiaku m.in. w horoskopie chińskim. Na godzinach wychowawczych rozmawiano także o znaczeniu układu gwiazd przy naszych narodzinach. Dla wszystkich nauczycieli zdumiewająca była wielka wiedza uczniów na ten temat. Andrzejki online okazały się w tym roku trafionym pomysłem.

Data dodania: 2020-11-27 13:46:18
Data edycji: 2021-02-21 16:52:56