AKCJA CZYTELNICZA W KLASIE IA

Uczniowie z klasy Ia w roku szkolnym 2020/2021 z wielkim entuzjazmem przystąpili do organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo Harper Collins Polska akcji czytelniczej pod hasłem: ,,Czytam sobie! Pierwsza klasa!” W ramach budowania w uczniach pasji czytelniczej, poszczególne pozycje z dziesięciu książek serii „Czytam sobie”, czytane były zarówno przez nauczycielkę, panią Alinę Rogowską, jak i samych uczniów, następnie ilustrowane za pomocą różnych form aktywności. Co więcej, każdy pierwszoklasista wybraną przez siebie książkę, wziął do domu, aby przy obecności rodziców i najbliższych mógł zaprezentować swoje umiejętności czytelnicze. Przeczytane książki uczniowie zaznaczali na ,,Karcie Młodego Czytelnika”, którą obok planu lekcji i zakładki do książki otrzymali w ramach akcji. Udział w programie niewątpliwie zachęcił uczniów do samodzielnego czytania, pokazał, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy. Nie ulega wątpliwości, że dla wszystkich pierwszaków była to fascynująca podróż do krainy literatury i w przyszłości chętnie będą sięgać po książki.

Data dodania: 2021-03-22 07:55:29
Data edycji: 2021-04-02 08:13:55